9. ročník

14. LEDNA 2012

Počet účastníků: 1 124 podepsaných + několik nepodepsaných
Počasí: kolem 0°C, jasno, 10cm sněhu

Letošní ročník pochodu „Výstup na Pražák“ se konal tradičně druhou lednovou sobotu, která tento rok připadla na 14. ledna. Od rána bylo jasné, že nás čeká nádherné počasí, v noci napadlo asi 15 cm čerstvého sněhu, sluníčko svítilo a bylo těsně pod nulou. Ideální počasí na krásnou procházku zimními Brdy.

Před nepomuckou hospodou se účastníci scházeli již od rána, někteří nedočkavci vyrazili k cíli v předstihu. Ostatní čekali na oficiální start pochodu v 11:00. V cílovém místě pochodu bylo přichystáno občerstvení v podobě grogu, čaje, punče a špekáčků, ale to všichni, kteří se již nějakého ročníku zúčastnili, dobře věděli.Za podpis do naší kroniky a příspěvek do pokladničky získal každý medaili. Většina účastníků pochodu se vracela zpět k nepomucké hospodě, kde byla připravena diskotéka a večer koncert rockových kapel.

Jako každý rok s námi vystoupily na Pražák i děti z dětského domova v Solenicích. Po návratu do nepomucké hospody pro ně byl nachystán teplý čaj a tatranky. Děti si pochod užily a v odpoledních hodinách je autobus odvezl zpět do domova.Díky velice příznivému počasí a velkému zájmu o tento pochod padl letos rekord v počtu účastníků. V kronice jsme napočítali 1124 podpisů, ale jako vždy se někteří nepodepsali, takže podle našeho odhadu bylo letos na Pražáku přes 1200 lidí.

Všichni se již těšíme na příští ročník a doufáme, že dorazíte ještě v hojnějším počtu než letos.

<předchozí ročníkdalší ročník>