13. ročník

9. ledna 2016

Počet účastníků: více než 2000
Počasí: těsně pod 0°C, jasno, 15cm sněhu

13. ročník Výstupu na Pražák se konal druhou lednovou sobotu. Letošní sobotní datum bylo 9. 1. 2016.

Letos nám počasí přálo. Turisté vyrazili v 11:00hodin od hospody v Nepomuku. Při vstupu do CHKO Brdy uviděli krásně zasněžené stromy a sníh, který dokresluje krásné slunečné počasí a výbornou náladu po celou cestu. Lidé se na vrchol Prahy dostávali různými způsoby. Pěšky, s kočárkem i na saních.

Na vrcholu čekalo jako každý rok na každého občerstvení ve formě horkých nápojů a špekáčků. Samozřejmě každý dostali vrcholovou medaili a razítko, které je už součástí pochodu.

Peníze, které jsme letos vybraly z dobrovolných příspěvků návštěvníků, byly rozděleny na 3 části. První část peněz putovala jako již obvykle na pomoc Dětskému domovu v Solenicích, dětem jsme splnili alespoň drobná přáníčka. Druhá část peněz podpoří nadační fond Šance Onkoláčkům. A třetí část peněz pomůže  rodině z Rožmitálu pod Třemšínem, která bojuje s onkologickým onemocněním svého syna. To, co rodina zažívá, si nikdo nedovede představit. Rádi bychom jim pomohli, proto jim každý měsíc zašleme peníze na potřeby související s léčbou dítěte.

<předchozí ročníkdalší ročník>