12. ročník

10. ledna 2015

Počet účastníků: 950 podepsaných + několik nepodepsaných
Počasí: 12°C, zataženo, silný vítr

12. ročník tradičního pochodu s názvem „Výstup na Pražák“ se konal jako již obvykle druhou lednovou sobotu, která nesla datum 10. 1. 2015.

Již od rána nám počasí vůbec nepřálo,kvůli silnému větru nám lidé volali, zda se vůbec výstup koná. Dokonce padla i myšlenka, jestli nezůstaneme pouze v Nepomuku. Nakonec se opak stal pravdou. Samozřejmě, že jsme se vydali na vrch Praha připravit věci pro návštěvníky. V lese bylo poměrně klidné počasí. I vítr ustál.

V 10:45 hodin se vydaly skupiny turistů na vrch Praha. V cíli na každého jako již obvykle čekaly horké nápoje, špekáčky, které si každý účastník mohl sám upéct na ohni. Pod stanem, který sotva držel kvůli větru, dostal každý medaili a razítko.

Dobrovolný výtěžek z letošní akce putoval do Dětského domova v Solenicích, kde jsme dětem přispěli na různé výlety, dárky a další potřebné věci. V tomto roce jsme navázali spolupráci s nadačním fondem Šance Onkoláčkům. Jde o nadaci, která materiálně pomáhá onkologicky nemocným dětem lépe zvládat jejich boj s nemocí. Část peněz z letošního výstupu na Pražák poputuje právě na podporu tohoto fondu. Dětem jsme koupili potřebné léky.

<předchozí ročníkdalší ročník>