10. ročník

12. LEDNA 2013

Počet účastníků: 1 527 podepsaných + několik nepodepsaných
Počasí:-2°C, jasno, 5cm sněhu

10. ročník již tradičního pochodu „Výstup na Pražák“ se konal jako obvykle druhou lednovou sobotu, která tento rok připadla na 12. ledna. Od rána bylo jasné, že nás čeká nádherné počasí. Svítilo sluníčko, sníh také byl a že byl mráz myslím nikomu nevadilo. Prostě ideální počasí na krásnou procházku zimními Brdy.

Před nepomuckou hospodou se účastníci scházeli již od rána, někteří nedočkavci vyrazili k cíli v předstihu. Ostatní čekali na oficiální start pochodu v 11:00. Na pochod ale chodí lidé z různých směrů, kteří nevycházejí z Nepomuku, ale na příklad z Příbrami, z Lázu, ze Strašic a dalších míst. Všichni se sejdou na určeném místě těsně pod vrcholem Prahy.

V cílovém místě bylo přichystáno občerstvení v podobě grogu, čaje, punče a špekáčků, ale to všichni, kteří se již nějakého ročníku zúčastnili, dobře věděli. Za podpis do naší kroniky a příspěvek do pokladničky získal každý medaili. Účastníci pochodu se potom rozešli všemi směry, kam zrovna kdo potřeboval. Jako každý rok s námi vystoupily na Pražák i děti z dětského domova v Solenicích. Po absolvování pochodu je odvezl autobus do Rožmitálu pod Třemšínem, kde pro ně byl v restauraci Panský dům nachystán oběd.

Díky velice příznivému počasí a velkému zájmu o tento pochod byl pokořen rekord v počtu účastníků. V kronice jsme napočítali 1527 podpisů, ale to určitě nebylo konečné číslo, jelikož se jako vždy někteří nepodepsali, takže podle našeho odhadu bylo letos na Pražáku přes 1700 lidí.

Všichni se již těšíme na další ročník a plně doufájme, že bude pokořena hranice 2000 účastníků.

<předchozí ročníkdalší ročník>